تبلیغات
شبکه های کامپیوتری - معرفی ویندوز ۸

معرفی ویندوز ۸

 

نوشته شده توسط:مهدی قبادی

25 شهریور 1390 - آی تی ایران - سرانجام مایکروسافت پیش نمایشی از ویندوز ۸ خود را به جهانیان نشان داد و روز پنج شنبه اعلام شد که ۵۰۰ هزار نسخه از این نرم افزار توسط برنامه‌نویسان دانلود شده است.

استیو بالمر مدیرعامل مایکروسافت در میان جمعی از برنامه‌نویسان هم همچون دیگران به مهمترین رقیب این عرصه یعنی اپل اشاره کرده و گفته ویندوز هشت نه فقط یک نسخه به روز شده از ویندوز بلکه یک ویندوز ساخت یافته جدیدی است که جهان تلفن‌ها، تبلت‌ها و رایانش ابری را دگرگون می‌کند و در این بازی آی پد شرکت اپل را شکست میدهد.
بالمر به بازخوردهای مثبتی که از این ویندوز گرفته اشاره کرد و گفته که این سیستم عمل روی تبلت‌ها بسیار سبک و راحت اجرا می شود و باتری کمتری در مقایسه با رقیبش آی پد مصرف میکند.
ویندوز با تغییر فراوان

اگر تصور می کنید که ویندوز ۸ چیزی پیشرفته تر از ویندوز ۷ یا ویندوزهای قبلی است کاملا در اشتباه هستید. در واقع این مهمترین تغییر این محصول پس از ۱۹۹۵ است که ویندوز عرضه شده است. استراتژی مایکروسافت پس از موفقیتهای پی در پی رقبایش در استفاده از سیستم عاملهای پر ظرفیت برای دستگاه‌های مختلف کاملا تغییر کرده است و بسیار به روندی است که شرکتی چون اپل در پیش گرفته است. در ویندوز ۸ دیگر چیزی به نام دسک تاپ وجود دارد درعوض برنامه‌ها مانند انچه در آی پد و آی فون دیده‌ایم به صورت افقی و صفحه به صفحه در کنار هم قرار میگیرند.
همچنین این ویندوز نیز از یک Start Screen برای حرکت بین برنامه‌های در حال اجرا برخوردار است

در همین حال شایعات زیادی که طی ماههای اخیر در مورد ویندوز ۸ وجود داشت در این جلسه پاسخ داده شد. در عین حال موارد جدیدی هم اعلام شد به عنوان مثال پشتیبانی این ویندوز از دستگاه هایی که از پردازنده ARM ( عمدتا روی تبلت ها و موبایل ها ) برخوردارند برای نخستین بار اعلام شد. همچنین مشخص شد که شایعه ساخت تبلت سامسونگ با سیستم عامل ویندوز ۸ صحت دارد.
هدف مایکروسافت در واقع ساخت سیستم عاملی ساده تر و کاربر پسندتر و در عین حال با قابلیت نصب روی سیستمها و دستگاه‌های مختلف است.
ویندوز ۸ در حالی به بازار معرفی می‌شود که هنوز ویندوز ۷ کاملا در بازار جا نیفتاده است و به نظر میرسد مایکروسافت تلاش دارد در رقابتی که هر لحظه در حال تغییر است برگهای برنده خود را داشته باشد هر چند به نظر میرسد در این تغییر حداقل از رقبای اصلی خود اپل و گوگل عقب تر و به نوعی دنباله روی آنهاست.Edmodo - شبکه اجتماعی ویژه معلمان و دانش آموزان شنبه 26 شهریور 1390
صدور مجوز تولید 4 بازی رایانه‌ای شنبه 26 شهریور 1390
با قابلیت‌های جدید و متنوع کار با بلاگر آسان می‌شود شنبه 26 شهریور 1390
گوگل 13 ساله شد شنبه 26 شهریور 1390
گوگل، فیسبوک بالاترین بازدید کننده در ژوئن ۲۰۱۱ در آمریکا شنبه 26 شهریور 1390
بدون اسم واقعی از گوگل پلاس استفاده نکنید شنبه 26 شهریور 1390
انتشار 134 هزار سند محرمانه جدید در ویکی‌لیکس شنبه 26 شهریور 1390
دو قابلیت جدید فیسبوک در زمینه تصاویر شنبه 26 شهریور 1390
ارایه فیلترینگ یكپارچه به ISPها شنبه 26 شهریور 1390
معرفی ویندوز ۸ شنبه 26 شهریور 1390
جدیدترین آمار مشتركان تلفن‌همراه در ایران شنبه 26 شهریور 1390
الکامپ امسال را به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نمی‌دهند شنبه 26 شهریور 1390
الكامپ 17 به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نرسید شنبه 26 شهریور 1390
هشدار آلمان به فیس بوك در مورد قابلیت تشخیص چهره چهارشنبه 19 مرداد 1390
مایكروسافت این هفته ۱۳ وصله امنیتی ارائه می دهد چهارشنبه 19 مرداد 1390
لیست آخرین پستها