تبلیغات
شبکه های کامپیوتری - لوگوی گوگل زیردریایی ژول ورن شد + عکس

لوگوی گوگل زیردریایی ژول ورن شد + عکس

 

نوشته شده توسط:مهدی قبادی

لوگوی گوگل زیردریایی ژول ورن شد + عکس

لوگوی گوگل امروز، سه شنبه ۸ فوریه به مناسبت سالروز تولد ژول ورن، نویسنده برجسته فرانسوی و خالق بزرگترین آثار علمی تخیلی به شکل زیردریایی رمان ۲۰ هزار فرسنگ زیر دریا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ژول ورن با رمانهای ۲۰ هزار فرسنگ زیر دریا، ۵ هفته پرواز با بالن، سفر به اعماق زمین، از زمین به ماه، بازگشت به ماه، پرتو سبز، دور دنیا در ۸۰ روز، جزیره اسرارآمیز و ... شناخته می شود. عناوینی که در ذهن تمام کودکان جهان در دو قرن اخیر جاودانه شده اند.

این رمانها حاصل تخیل عمیق و اندیشه بزرگ ژول ورن، نویسنده بزرگ فرانسوی است که در چنین روزی یعنی در ۸ فوریه ۱۸۲۸ متولد شد.

رمانهای ژول ورن که یکی از پدران داستانهای علمی تخیلی مدرن است ریشه بسیاری از اختراعات و تحولات بزرگ علمی و فناوری در دو قرن اخیر بوده است.

ساخت زیردریایی، هواپیما، سفینه فضایی، تلویزیون و بسیاری دیگر از وسایلی که امروز در زندگی روزمره مردم دنیا وارد شده اند نخستین بار در ذهن خلاق این نویسنده شکل گرفتند.

ژول ورن به گونه ای محیطهای درون دریا، آسمان، فضا، زیرزمین و... را شرح می دهد که به نظر می رسد حکایتهای واقعی برجسته ترین دانشمندانی باشند که واقعا دست به این اکتشافات زده اند.

کتابهای ژول ورن به تمام زبانهای دنیا ترجمه شده اند. وی سومین نویسنده دنیا است که کتابهایش بیشترین خواننده را به زبانهای خارجی داشته است.

به همین منظور امروز گوگل، بزرگترین موتور جستجوی دنیا لوگوی خود را به مناسبت سالروز تولد این پدر داستانهای علمی تخیلی به ژول ورن اختصاص داده است به طوریکه لوگوی امروز گوگل شبیه به پنجره های زیردریایی رمان ۲۰ هزار فرسنگ زیر دریا شده است. در کنار پنجره یک اهرم قرار گرفته است.

این اهرم را می توان با مکان نمای ماوس حرکت داد. با تکان دادن اهرم به جهتهای بالا، پایین، راست و چپ می توان منظره اقیانوس را از پشت پنجره های زیردریایی مشاهده کرد.

با حرکت ماوس بر روی اهرم در منظره های پشت پنجره صحنه هایی از ماهی ها، مرجانهای دریایی، بستر اقیانوس و سایر موجودات اعماق دریاها نمایان می شوند.

ژول ورن در ۸ فوریه ۱۸۲۸ از "پیر ورن" و "سوفی آلوت دو لا فویی" در غرب فرانسه متولد شد. ژول اولین فرزند خانواده بود و پس از وی ۴ خواهر و برادرش به دنیا آمدند.

پدر داستانهای علمی تخیلی در سال ۱۸۳۹ درحالیکه تنها ۱۱ سال داشت از خانه فرار کرد و سوار بر کشتی مستقیما به هند رفت اما پدرش وی را فوراً بازگرداند.

در جوانی قلم ادبی ژول به شدت با مخالفت پدرش که وکیل بود و می خواست که پسر بزرگش شغلش را دنبال کند روبه رو شد.

در این راستا وی به پاریس فرستاده شد تا در رشته حقوق تحصیل کند. زندگی در پاریس این فرصت را به ژول داد تا با افرادی چون "الکساندر دوما" آشنا شود و در کتابخانه ملی مطالعات بسیاری در حوزه های عملی و تاریخی داشته باشد.

شاید اگر ذهن خلاق نویسندگانی چون ژول ورن نبود که ایده های نوآوریهای علمی را به دانشمندان ارائه کنند امروز علم و فناوری تا این حد پیشرفت نکرده بود.

Edmodo - شبکه اجتماعی ویژه معلمان و دانش آموزان شنبه 26 شهریور 1390
صدور مجوز تولید 4 بازی رایانه‌ای شنبه 26 شهریور 1390
با قابلیت‌های جدید و متنوع کار با بلاگر آسان می‌شود شنبه 26 شهریور 1390
گوگل 13 ساله شد شنبه 26 شهریور 1390
گوگل، فیسبوک بالاترین بازدید کننده در ژوئن ۲۰۱۱ در آمریکا شنبه 26 شهریور 1390
بدون اسم واقعی از گوگل پلاس استفاده نکنید شنبه 26 شهریور 1390
انتشار 134 هزار سند محرمانه جدید در ویکی‌لیکس شنبه 26 شهریور 1390
دو قابلیت جدید فیسبوک در زمینه تصاویر شنبه 26 شهریور 1390
ارایه فیلترینگ یكپارچه به ISPها شنبه 26 شهریور 1390
معرفی ویندوز ۸ شنبه 26 شهریور 1390
جدیدترین آمار مشتركان تلفن‌همراه در ایران شنبه 26 شهریور 1390
الکامپ امسال را به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نمی‌دهند شنبه 26 شهریور 1390
الكامپ 17 به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نرسید شنبه 26 شهریور 1390
هشدار آلمان به فیس بوك در مورد قابلیت تشخیص چهره چهارشنبه 19 مرداد 1390
مایكروسافت این هفته ۱۳ وصله امنیتی ارائه می دهد چهارشنبه 19 مرداد 1390
لیست آخرین پستها